Rabat w wysokości 5% na wybrane produkty dla emerytów i rencistów

Skorzystaj
2 min czytania
adminLK
22 cze 2014

Stosowanie kremu XFML z innymi preparatami

Placeholder

Pytanie klienta :

Witam , zdecydowałem się na zakup preparatu. Tylko jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie, zdecydowałem się o wizycie u dermatologa. Przepisał mi rano pół tab. Unidox, Zineryt zewnętrznie raz dziennie rano, oraz Isotrexin zewnętrznie na noc co drugi dzien. Czy możliwe jest dołączenie kremu XFML do tej kuracji czy będzie to niemożliwe ? Bardzo mi zależy na zakupie tego kremu bo chcę się pozbyć mojego problemu na twarzy, a zależy mi na czasie. Proszę o odp. Z góry pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta :

W trakcie leczenie naszymi preparatami (w tym kremem XFML) nie wolno stosować innych preparatów. Krem XFML zawiera w swoim składzie Metronidazol, więc stosowanie dodatkowego preparatu zawierającego antybiotyk jest niewskazane (bez konsultacji lekarskiej). W przypadku Demodeciodozy nie zachodzi potrzeba stosowania antybiotyków doustnie. Antybiotyk (jak i leki syntetyczne, które mają identyczne działanie, jak antybiotyki, np. Metronidazol) ma za zadanie likwidować stan zapalny na skórze, który powstał na skutek obecności różnych bakterii, co w trakcie choroby pogłębia problem oraz powoduje zaczerwienienie skóry, obrzęk itp. Antybiotyk nie usunie osobników nużeńca, gdyż one nie są bakteriami, paciorkowcami, czy pierwotniakami. Nużeniec to rodzaj pajęczaka. Truciznę stanowi siarka w maści ZZ, a w kremie XFML specjalnie opracowana mieszanka ziół chińskich oraz składniki pomocnicze.
Powinien Pan najpierw wykonać badanie w kierunku Demodeciodozy, żeby wykluczyć lub potwierdzić obecność nużeńców na skórze.

Polecane artykuły

Wszystkie wpisy
10 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Nużeniec ludzki – leczenie

Nużeńce leczenie – dowiedz się więcej o leczeniu nużeńca ludzkiego

Czytaj więcej
6 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Trądzik

Centrum walki z nużeńcem

Czytaj więcej
3 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Nużeniec na powiekach

Centrum walki z nużeńcem

Czytaj więcej