Rabat w wysokości 5% na wybrane produkty dla emerytów i rencistów

Skorzystaj
3 min czytania
adminLK
19 sty 2016

Wybór preparatów

Placeholder

Pytanie klienta :

Witam, dziś byłam na badaniach w kierunku Nużeńca i niestety wynik jest pozytywny. Od kilku lat borykam sie ze zmianami ale dopiero teraz polecono mi badanie w kierunku wykrycia tego pasożyta, wcześniej leczona byłam na trądzik różowaty bez efektu. Nie wykryto mi nużeńca w rzęsach tylko w gruczołach skórnych na twarzy. Bardzo proszę o rade jakich preparatów z Państwa sklepu mogłabym używać aby skutecznie pozbyć sie pasożyta. Pozdrawiam Monika

Odpowiedź eksperta :

Inwazja roztoczy Demodex prowadzi do pojawiania się zmian skórnych, które w efekcie są przyczyną powstawania zmian trądzikowych, a dokładnie trądziku różowatego (u osób dorosłych).
Diagnozę, jaką postawiono Pani wcześniej, można uznać zatem za właściwą.

Niestety, na rynku farmaceutycznym nie ma preparatów do leczenia z Demodeciodozy i trądziku, którego przyczyną są roztocza. Antybiotyki nie rozwiążą problemu, ponieważ działają na bakterie,  a nie pajęczaki. To samo dotyczy kortykosteroidów.

Terapia p/ Demodeciodozie trwa minimum trzy miesiące. Jeżeli objawy ustąpią po dwóch miesiącach, leczenie należy kontynuować, aż do osiągnięcia zalecanego minimum. Aplikacja kremu XFML obejmuje wszystkie miejsca chorobowo zmienione, plus obszary przyległe (na wypadek, aby nużeńce nie przenosiły się w miejsca niechronione). Krem stosujemy 2-3x dziennie oraz na noc (w przypadku, gdy nie stosujemy maści siarkowej na noc). Jeżeli maść siarkowa jest wdrożona do leczenia, to zalecana jest do pozostawienia na skórze przez całą noc.

Krem XFML zawiera specjalnie skomponowaną i opatentowana mieszankę ziół chińskich, które zabijają roztocza Demodex. Preparat zawiera również Metronidazol (3%), który usuwa bakterie z powierzchni
skóry. W przypadku stosowania kremu XFML nie należy przyjmować antybiotyków doustnie.

Maść siarkową najlepiej stosować na noc. Preparat nie może być stosowany na powieki i nie powinien mieć kontaktu ze śluzówkami (działa drażniąco). Do codziennego oczyszczania skóry używamy mydła siarkowego (Manting lub Tan Geili), bądź leczniczego żelu Kuizun. Skórę myjemy dokładnie przed każdorazową aplikacją kremu.  Do nawilżania skóry należy stosować maseczkę uzyskaną z ugotowanych ziaren lnu lub krem Bao Zhi Tang, który świetnie nawilża i zmiękcza skórę.

Stosowanie peelingów w czasie leczenia jest niewskazane. Skóra w trakcie choroby jest sucha, podrażniona i bardzo delikatna. Stosowanie parówek możliwe w późniejszym okresie leczenia, gdy zmiany skórne są znikome.

Laseroterapia i lampy nagrzewające ZABRONIONE!

Polecane artykuły

Wszystkie wpisy
10 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Nużeniec ludzki – leczenie

Nużeńce leczenie – dowiedz się więcej o leczeniu nużeńca ludzkiego

Czytaj więcej
6 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Trądzik

Centrum walki z nużeńcem

Czytaj więcej
3 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Nużeniec na powiekach

Centrum walki z nużeńcem

Czytaj więcej