Rabat w wysokości 5% na wybrane produkty dla emerytów i rencistów

Skorzystaj
2 min czytania
adminLK
14 sie 2014

Reakcja skóry po aplikacji kremu XFML

Placeholder

Pytanie klienta :

Mam pytanie odnośnie kremu Xfml mam uczucie parzenia skóry i to samo po kremie siarkowym ,niepoki mnie ten objaw ,kremy strasznie wysuszaja skórę .

Odpowiedź eskeprta :

W trakcie stosowania kremu XFML (szczególnie na samym początku, po pierwszych aplikacjach) może towarzyszyć uczucie pieczenia skóry. Nie jest to nic nieprawidłowego i z czasem mija. Krem XFML zawiera w sobie Metronidazol, który usuwa stany zapalne powstałe na skórze, na skutek obecności różnych bakterii. Z czasem kondycja skóry poprawia się i leczący nie odczuwa pieczenia. Jednakże należy rozróżnić powyższą sytuację od nietolerancji kremu, bądź któregoś ze składników, który jest zawarty w preparacie. Należy też pamiętać, że osoby z rumieniem czy atopowym zapaleniem skóry nie powinny stosować kremu XFML.

Natomiast, w przypadku maści siarkowej- siarka jest pierwiastkiem, który działa wysuszająco i rozgrzewająco. Maść siarkowa może być dla niektórych osób zbyt drażniąca. Może tak być tylko na początku (gdy skóra jest w złej kondycji) lub nietolerancja może okazać się zbyt duża i należy odstawić preparat. Bardzo dużą pomocą w takiej sytuacji jest stosowanie maseczki z siemienia lnianego na skórę. Maseczka ma niesamowite właściwości; koi, nawilża i regeneruje skórę. Jest polecana do stosowania w terapii przeciw Demodeciodozie. Osoby, które stosowały ją codziennie zauważyły niesamowite zmiany.

Proponuję, aby używała Pani maść siarkową co dwa dni (wieczorem przez 3 godziny, później dokładnie spłukać i nałożyć maseczkę na 30 minut). Krem XFML proszę stosować 3 razy dziennie i raz na noc (co dwa dni, na przemian z maścią siarkową j/w). W momencie, kiedy aplikuje Pani krem  XFML  na noc, wówczas maseczkę z siemienia stosuje Pani przed aplikacja kremu XFML (krem pozostaje całą noc na twarzy/ rano spłukujemy).
Do nawilżania i złagodzenia podrażnionej skóry można stosować krem Bao Zhi Tang (można trzymać go w lodówce- dodaje więcej chłodzenia podczas aplikacji).

Polecane artykuły

Wszystkie wpisy
3 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Nużeniec na powiekach

Centrum walki z nużeńcem

Czytaj więcej
10 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Nużeniec ludzki – leczenie

Nużeńce leczenie – dowiedz się więcej o leczeniu nużeńca ludzkiego

Czytaj więcej
6 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Trądzik

Centrum walki z nużeńcem

Czytaj więcej