Rabat w wysokości 5% na wybrane produkty dla emerytów i rencistów

Skorzystaj
2 min czytania
adminLK
14 sie 2014

Makijaż podczas terapii

Placeholder

Pytanie kllienta :

Wykryto u mnie nużeńca. Chcę rozpocząć leczenie kremami chińskimi, ale w październiku mam ślub a czytałam, że podczas leczenia nie można uzywać makijażu. Czy jeśli jeden dzień będę umalowana to zepsuje leczenie?

Odpowiedź eksperta :

    W trakcie leczenia nie należy/ nie powinno stosować się kosmetyków, które mogłyby zaburzać proces leczenia lub wpływać poniekąd na jego rezultaty. Wiele preparatów, które stosuje się, np. do makijażu, może zawierać substancje odżywcze dla tego rodzaju roztoczy. Dlatego należy zaprzestać lub ograniczyć do minimum używanie takich preparatów. Jednorazowe pomalowanie się nie wpłynie negatywnie na proces leczenia, więc moze Pani śmiało zastosować makijaż.  Oczywiście, zdarzają się kobiety, które w trakcie terapii mimo wszystko malują się codziennie i też leczą się z powodzeniem.  W naszej gestii leży informowanie klientów o wszystkim, co pomaga w terapii i co wpływa na zwiększenie i przyśpieszenie jej efektów, bądź co ją osłabia. Natomiast w gestii klienta leży jego indywidualny wybór i podjęcie decyzji o zastosowaniu lub nie, maksimum środków bezpieczeństwa.
 
Proszę również pamiętać, iż w trakcie stosowania kremu XFML nie należy korzystać z solarium, czy wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W razie, gdy jednak będzie Pani chciała skorzystać z takiej opcji, wówczas należy odstawić krem XFML na jeden lub nawet dwa dni. Zawarty w tym preparacie Metronodazol (3%), może powodować światło-uczulanie, które objawić  się może podrażnieniem skóry, jej zaczerwienieniem, czy wysypką.

Polecane artykuły

Wszystkie wpisy
10 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Nużeniec ludzki – leczenie

Nużeńce leczenie – dowiedz się więcej o leczeniu nużeńca ludzkiego

Czytaj więcej
6 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Trądzik

Centrum walki z nużeńcem

Czytaj więcej
3 min czytania
adminLK
07 sie 2023

Nużeniec na powiekach

Centrum walki z nużeńcem

Czytaj więcej