Witamy w Centrum Walki z Nużeńcem. Leczenie Demodex to nasza specjalność.

Trądzik różowaty krem

Trądzik różowaty jest schorzeniem przewlekłym, występującym u niespełna 2% populacji. Objawia się zaczerwieniem twarzy (nosa, czoła i policzków), nasilającym się w sytuacjach stresogennych, podczas zmian temperatur i po spożyciu niektórych potraw.

U kogo występuje trądzik różowaty?

Krem jest jednym z nielicznych preparatów minimalizujących objawy tej przykrej choroby, występującej głównie u osób w wieku 25 – 35 i 45 – 55 lat. Objawia się na twarzy – w postaci krost, grudek i rumieni (raczej nie dotyczy skóry głowy, szyi, uszu i tułowia).

Jak leczyć trądzik różowaty?

Krem jest jedną z wielu opcji. Leczenie trądziku różowatego jest długim procesem i zależnie od stopnia zaawansowania (oraz podtypu dermatozy) wygląda inaczej. Sam przebieg choroby składa się z dwóch okresów:

  • Zaostrzenia – podczas którego objawy się nasilają;
  • i remisji – gdy objawy są minimalne lub nie ma ich w ogóle.

Trądzik różowaty i jego typy.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, trądzik różowaty występuje w różnych postaciach (każdą z nich można wyleczyć, regularnie stosując nasz krem na trądzik różowaty). Wyróżnia się:

  • Odmianę przerostowo – naciekową – występuje najczęściej u mężczyzn – nieleczona, powoduje zmiany guzowate;
  • Odmianę oczną – charakteryzuje się suchością oczu, ich podrażnieniem i intensywnym łzawieniem;
  • Odmianę ziarniniakową – występuje bardzo rzadko – charakteryzuje się zmianami skórnymi umiejscowionymi na powiekach;
  • Odmianę grudkowo – krostkową – przypomina nieco trądzik młodzieńczy, gdyż na powierzchni rumienia pojawiają się krosty – w przypadku trądziku różowatego nie występują jednak zaskórniki;
  • Odmianę rumieniową z teleangiektazjami – występuje najczęściej – charakteryzuje się przejściowością (rumień pojawia się nagle i… czasami się utrwala, powodując, że rozszerzone naczynia krwionośne stają się bardzo widoczne).

To, na jaki podtyp dermatozy chorujemy, powinno zostać stwierdzone przez specjalistę – wszystkie z nich można jednak leczyć przy pomocy naszego kremu na trądzik różowaty.

X