Witamy w Centrum Walki z Nużeńcem. Leczenie Demodex to nasza specjalność.

Blog Post

Stosowanie kremu XFML z innymi preparatami

Pytanie klienta :

Witam , zdecydowałem się na zakup preparatu. Tylko jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie, zdecydowałem się o wizycie u dermatologa. Przepisał mi rano pół tab. Unidox, Zineryt zewnętrznie raz dziennie rano, oraz Isotrexin zewnętrznie na noc co drugi dzien. Czy możliwe jest dołączenie kremu XFML do tej kuracji czy będzie to niemożliwe ? Bardzo mi zależy na zakupie tego kremu bo chcę się pozbyć mojego problemu na twarzy, a zależy mi na czasie. Proszę o odp. Z góry pozdrawiam.

Odpowiedź eksperta :

W trakcie leczenie naszymi preparatami (w tym kremem XFML) nie wolno stosować innych preparatów. Krem XFML zawiera w swoim składzie Metronidazol, więc stosowanie dodatkowego preparatu zawierającego antybiotyk jest niewskazane (bez konsultacji lekarskiej). W przypadku Demodeciodozy nie zachodzi potrzeba stosowania antybiotyków doustnie. Antybiotyk (jak i leki syntetyczne, które mają identyczne działanie, jak antybiotyki, np. Metronidazol) ma za zadanie likwidować stan zapalny na skórze, który powstał na skutek obecności różnych bakterii, co w trakcie choroby pogłębia problem oraz powoduje zaczerwienienie skóry, obrzęk itp. Antybiotyk nie usunie osobników nużeńca, gdyż one nie są bakteriami, paciorkowcami, czy pierwotniakami. Nużeniec to rodzaj pajęczaka. Truciznę stanowi siarka w maści ZZ, a w kremie XFML specjalnie opracowana mieszanka ziół chińskich oraz składniki pomocnicze.
Powinien Pan najpierw wykonać badanie w kierunku Demodeciodozy, żeby wykluczyć lub potwierdzić obecność nużeńców na skórze.

Comments (4)

 1. Gosia 3 lutego 2020 at 18:46 Reply

  Witam.
  Moim problemem jest najprawdopodobniej zapalanie brzegów powiek wywołane przez nużeńca. Dzisiaj otrzymałam wynik badania, który jest następujący: “W badanym materiale (rzęsy,brwi) wykryto osobniki dorosłe Demodex folliculorum”. Szukając wcześniej informacji na temat powodów moich problemów z oczami trafiłam na informacje o nużeńcu. Na podstawie tych informacji nabyłam już preparaty, które mają pomóc w zwalczaniu tych bakterii. Są to: płyn do oczyszczania skóry twarzy i okolic oczu “Prodex”, mydło “Stop demodex” i szampon “Stop demodex”. A dzisiaj trafiłam na Waszą stronę i dowiedziałam się o kremie XFML. Chciałabym sie dowiedzieć, czy zakupione przeze mnie wcześniej preparaty można stosować łącznie z kremem XFML.

  1. adminLK 29 lutego 2020 at 20:06 Reply

   Nużeńce nie są bakteriami. To pasożyty skórne z rodziny pajęczaków. Są gatunkiem roztoczy.
   Krem XFML nie jest produkowany od prawie dwóch lat. Ostatnie sztuki kremu zostały wyprzedane w październiku.
   Nie ma żadnej konkretnej daty, co do wznowienia produkcji w tym roku.
   Wymienione przez Panią produkty są nam znane z nazwy, natomiast nie zajmujemy się ich sprzedażą, gdyż nie są to produkty według nas skuteczne.

   W przypadku stosowania preparatów z naszej oferty nie należy stosować żadnych innych. Ma to na celu ochronę przed niepożądaną reakcją, obniżaniem efektywności czy najzwyczajniej prowadzeniu terapii w sposób przejrzysty.

   W razie pytań, prosimy o skontaktowanie się z nami.

   Pozdrawiamy,
   Zespół nużeniec.pl

 2. Haneczka 17 listopada 2019 at 19:26 Reply

  Witam. Proszę napisać po jakim czasie stosowania maści są widoczne efekty? po jakim czasie zmniejsza się zaczerwienie i grudki?? czy im dłużej się stosuje leki tym bardziej widoczna jest poprawa skóry? Czy jeśli stosuje kilak tygodni np. 3-4 i brak widocznej poprawy to leki stosować nadal? jest szansa że mimo wszystko pomogą? jak długo stosować kremy i maści jesli nie widać poprawy??? czy to oznacza że one nie działają czy mogą miec opoznione dzialanie jednak. Prosze o wyjasnienie.

  1. adminLK 22 listopada 2019 at 12:07 Reply

   Witamy serdecznie,

   Dla ścisłości- nasze produkty nie są lekami, są to preparaty / kosmetyki do usuwania roztoczy Demodex, a tym samym do pozbywania się zmian skórnych powstałych w efekcie działania tychże pasożytów, wraz z “towarzyszącą” im bakterą Bacillus oleronius.

   Minimalny okres stosowania preparatów w przypadku infestacji wyłącznie nużeńcem ludzkim (Demodex folliculorum) wynosi trzy miesiące, a w przypadku podejrzenia bądź stwierdzenia obecności nużeńca krótkiego (Demodex brevis) okres ten wydłużony jest do czterech miesięcy (o miesiąc dłużej). Podany czas jest okresem minimalnym bez uwzględnienia ewentualnego wydłużenia tego czasu, np. z powodu słabej odporności, współistniejących chorób przewlekłych czy przyjmowania immunosupresantów (np. po przeszczepionych organach).

   Zazwyczaj pierwsze, nawet minimalne rezultaty widoczne są po kilku dniach lub około dwóch tygodniach. Nie u każdego wygląda to identycznie, więc nie należy sugerować się czyimś przykładem. Zdarzały się przypadki, w których terapia trwała o kilka miesięcy dłużej, a efekty pojawiały się dopiero w drugim miesiącu i dotyczyło to osób z wcale niewielkimi zmianami.
   Należy wziąć pod uwagę, iż nasze preparaty zwalczają nużeńce oraz likwidują zmiany skórne powstałe w związku z tą okolicznością. Inne podłoże, jak chociażby autoimmunologiczne nie wchodzi w zakres działania tychże kosmetyków, dlatego pierwszym krokiem przed zastosowaniem produktów z naszej strony jest wykrycie nuzeńców za pomocą testu skórnego oraz wykluczenie współistniejących schorzeń skóry o innym podłożu, jak wspomnianym wyżej.

   W razie pytań, prosimy o skontaktowanie się z nami.

   Pozdrawiamy,
   Zespół nużeniec.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X