Witamy w Centrum Walki z Nużeńcem. Leczenie Demodex to nasza specjalność.

Blog Post

Wybór preparatów

Pytanie klienta :

Witam, dziś byłam na badaniach w kierunku Nużeńca i niestety wynik jest pozytywny. Od kilku lat borykam sie ze zmianami ale dopiero teraz polecono mi badanie w kierunku wykrycia tego pasożyta, wcześniej leczona byłam na trądzik różowaty bez efektu. Nie wykryto mi nużeńca w rzęsach tylko w gruczołach skórnych na twarzy. Bardzo proszę o rade jakich preparatów z Państwa sklepu mogłabym używać aby skutecznie pozbyć sie pasożyta. Pozdrawiam Monika

Odpowiedź eksperta :

Inwazja roztoczy Demodex prowadzi do pojawiania się zmian skórnych, które w efekcie są przyczyną powstawania zmian trądzikowych, a dokładnie trądziku różowatego (u osób dorosłych).
Diagnozę, jaką postawiono Pani wcześniej, można uznać zatem za właściwą.

Niestety, na rynku farmaceutycznym nie ma preparatów do leczenia z Demodeciodozy i trądziku, którego przyczyną są roztocza. Antybiotyki nie rozwiążą problemu, ponieważ działają na bakterie,  a nie pajęczaki. To samo dotyczy kortykosteroidów.

Terapia p/ Demodeciodozie trwa minimum trzy miesiące. Jeżeli objawy ustąpią po dwóch miesiącach, leczenie należy kontynuować, aż do osiągnięcia zalecanego minimum. Aplikacja kremu XFML obejmuje wszystkie miejsca chorobowo zmienione, plus obszary przyległe (na wypadek, aby nużeńce nie przenosiły się w miejsca niechronione). Krem stosujemy 2-3x dziennie oraz na noc (w przypadku, gdy nie stosujemy maści siarkowej na noc). Jeżeli maść siarkowa jest wdrożona do leczenia, to zalecana jest do pozostawienia na skórze przez całą noc.

Krem XFML zawiera specjalnie skomponowaną i opatentowana mieszankę ziół chińskich, które zabijają roztocza Demodex. Preparat zawiera również Metronidazol (3%), który usuwa bakterie z powierzchni
skóry. W przypadku stosowania kremu XFML nie należy przyjmować antybiotyków doustnie.

Maść siarkową najlepiej stosować na noc. Preparat nie może być stosowany na powieki i nie powinien mieć kontaktu ze śluzówkami (działa drażniąco). Do codziennego oczyszczania skóry używamy mydła siarkowego (Manting lub Tan Geili), bądź leczniczego żelu Kuizun. Skórę myjemy dokładnie przed każdorazową aplikacją kremu.  Do nawilżania skóry należy stosować maseczkę uzyskaną z ugotowanych ziaren lnu lub krem Bao Zhi Tang, który świetnie nawilża i zmiękcza skórę.

Stosowanie peelingów w czasie leczenia jest niewskazane. Skóra w trakcie choroby jest sucha, podrażniona i bardzo delikatna. Stosowanie parówek możliwe w późniejszym okresie leczenia, gdy zmiany skórne są znikome.

Laseroterapia i lampy nagrzewające ZABRONIONE!

Comments (3)

 1. Natalia Winiarska 24 lutego 2021 at 23:21 Reply

  Witam. Wszystkie objawy wskazują u mnie na nużeńca skórnego i myślę, że również ocznego. Dodatkowo mam trądzik różowaty. Dziś zamówiłam od Państwa maść, krem oraz płyn do mycia twarzy. Ale kilka dni temu kiedy nie podejrzewałam jeszcze nużeńca, ale zaostrzenie trądziku różowatego zamówiłam maskę LED (z certyfikatem) do terapii światłem. Czy terapia światłem (zwłaszcza niebieskim i czerwonym, a najlepiej fioletowym) jest możliwa w czasie leczenia nużeńca? Nie jest to laseroterapia ani lampa nagrzewająca. Z góry dziękuję za poradę.

 2. załamana 22 grudnia 2017 at 19:00 Reply

  3 lata temu pojawiły mi się na policzkach dziwne place trochę łuszczące. Poszłam do dermatologa, ale ze względu, że karmiłam dziecko piersią nic szczególnego mi nie mógł przepisać, ale do końca nie wiedział co to jest. Przyszło lato i słońce, skóra wróciła do normalności. Gdy przyszła jesień problem się pojawił znów z tym, że tym plam było więcej, dodatkowo pojawił się rumień. Poszłam znów do dermatologa, przestałam karmić syna. Lekarz przepisał mi antybiotyk, maści ze sterydem, maści robione, wodę wapienną i nic, znów przyszło lato i prawie wszystko zeszło. Teraz znów jest inni i od nowa ta sama historia. Poszłam znów dostałam protopic, kremy z filtrem i nic, w końcu doradził terapię laserem, bo pow że on nie wie co to jest. Byłam raz na laserze i rumień delikatnie zniknął na jakiś czas i teraz co mam na twarzy to jest szok, całe policzki w krostach, planach, przechodzi mi na czoło i brodę i mam wrażenie że z dnia na dzień jest tego coraz więcej. Jestem załamana i bezsilna. Znalazłam tą stronę przypadkiem, bo często szukam w necie co to może być. I myślę, że mam nużeńca. Czasem czuję jakby coś mnie łaskotało na twarzy. Za parę dni idę do laboratorium na pobranie próbek, jeżeli to potwierdzi to już wiem jaką kurację zastosuję.

 3. Julka 1 listopada 2017 at 13:16 Reply

  Witam,

  Trzy miesiące temu dowiedziałam się, że mam nużenca ocznego. Aktualnie stosuje maść metronidazol jednak nie widzę żadnych efektów
  Zastanawiam się nad zakupem maści xfml jednak nie jestem przekonana. Proszę o radę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X