Witamy w Centrum Walki z Nużeńcem. Leczenie Demodex to nasza specjalność.

Blog Post

Stosowanie kremu XFML na powieki i rzęsy

Pytanie klienta :

Wykryto u mnie nużeniec tylko na rzęsach. Czy krem XFML mogę stosować na powieki / rzęsy?

Odpowiedź eksperta :

Do leczenia zapalenia brzegów powiek można użyć kremu XFML. Jego aplikacja musi być bardzo precyzyjna, aby preparat nie miał styczności z gałką oczną, gdyż wywoła pieczenie. Najlepiej jest aplikować krem do linii rzęs. Należy pamiętać, aby nie przecierać oczu. W ulotce nie ma żadnych przeciwwskazań, co do stosowania na tę partię. Terapię można także wspomagać, przemywając powieki wodą z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, najlepiej kilka razy dziennie.
Dodatkowo, można korzystać z sauny/ steam room, gdzie temperatura powietrza jest mocno rozgrzana, co wpływa zabójczo na nużeńca, rozszerzają się pory, a wzmożone pocenie się pomaga wypychać osobniki nużeńców na zewnątrz.
Oczywiście, z sauny korzystamy wówczas, gdy nie ma żadnych innych przeciwwskazań zdrowotnych oraz gdy skóra jest w  dobrej kondycji  (bez zaostrzonych zmian, ran, mocno rozszerzonych naczynek itd.).

Comments (2)

  1. Ania 28 stycznia 2020 at 14:01 Reply

    Stosowanie olejku z drzewa herbacianego powoduje pieczenie oczu ale jest skuteczny bo grudki na powpowiekach się zmniejszyły na pewno jest to długi proces powodzenia w uciazliwej walce z nuźencem

  2. Krystyna 11 sierpnia 2017 at 16:14 Reply

    Można zamiast sauny stosować gorący kompres 5- 10 minutowy przy pomocy gorącej wody umieszczonej w małej plastikowej butelce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X