Witamy w Centrum Walki z Nużeńcem. Leczenie Demodex to nasza specjalność.

Blog Post

Makijaż podczas terapii

Pytanie kllienta :

Wykryto u mnie nużeńca. Chcę rozpocząć leczenie kremami chińskimi, ale w październiku mam ślub a czytałam, że podczas leczenia nie można uzywać makijażu. Czy jeśli jeden dzień będę umalowana to zepsuje leczenie?

Odpowiedź eksperta :

    W trakcie leczenia nie należy/ nie powinno stosować się kosmetyków, które mogłyby zaburzać proces leczenia lub wpływać poniekąd na jego rezultaty. Wiele preparatów, które stosuje się, np. do makijażu, może zawierać substancje odżywcze dla tego rodzaju roztoczy. Dlatego należy zaprzestać lub ograniczyć do minimum używanie takich preparatów. Jednorazowe pomalowanie się nie wpłynie negatywnie na proces leczenia, więc moze Pani śmiało zastosować makijaż.  Oczywiście, zdarzają się kobiety, które w trakcie terapii mimo wszystko malują się codziennie i też leczą się z powodzeniem.  W naszej gestii leży informowanie klientów o wszystkim, co pomaga w terapii i co wpływa na zwiększenie i przyśpieszenie jej efektów, bądź co ją osłabia. Natomiast w gestii klienta leży jego indywidualny wybór i podjęcie decyzji o zastosowaniu lub nie, maksimum środków bezpieczeństwa.
 
Proszę również pamiętać, iż w trakcie stosowania kremu XFML nie należy korzystać z solarium, czy wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. W razie, gdy jednak będzie Pani chciała skorzystać z takiej opcji, wówczas należy odstawić krem XFML na jeden lub nawet dwa dni. Zawarty w tym preparacie Metronodazol (3%), może powodować światło-uczulanie, które objawić  się może podrażnieniem skóry, jej zaczerwienieniem, czy wysypką.

Comment (1)

  1. Proszę o pomoc 4 lutego 2021 at 13:54 Reply

    Ja mam pytanie wykryto u mnie nużeńca i czy muszę wyrzucić wszytskie kosmetyki które dotychczas używałam czy mogę się leczyć i po jak wsyztsko będzie uspokojone do nich wrócić ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

X