Witamy w serwisie nużeniec.pl

LECZENIE

LECZENIE DEMODEX

Niestety, nie każdy z nas posiada wiedzę na temat tego, jak powinno wyglądać leczenie demodex (demodeciodozy). Niestety, także dostęp do odpowiednich środków, których w razie ataku możemy użyć bywa nierzadko z różnych powodów ograniczony. W rezultacie często oddajemy się w ręce specjalistów – lekarzy. Osoby cierpiące z powodu tej choroby są często błędnie diagnozowane i niewłaściwie leczone. Wciąż pogarszający się stan skóry może doprowadzić do powstawania rozległych infekcji bakteryjnych oraz innych przewlekłych chorób skórnych.

Leczenie demodex nie jest szybkim procesem. Duży wpływ na jego okres ma długość cyklu rozwojowego nużeńca, który trwa od 18 do 25 dni. Terapia polega na aplikowaniu preparatów zewnętrznie, czyli m.in. smarowaniu chorej skory. Nie wszystkie osobniki nużeńca znajdują się na powierzchni skory, cześć jest ukryta głębiej, przy gruczołach łojowych i torebkach włosowych. Nużeńce znajdują się w rożnej fazie rozwoju. Te które są w pełni dorosłe żerują na powierzchni skory, a jaja, larwy i nimfy znajdują się w ukryciu, gdzie spokojnie dojrzewają. Demodex leczenie musi obejmować wszystkie te stadia, dlatego czas leczenia powinien być na tyle długi, aby leczący mógł pozbyć się wszystkich osobników i nie dopuścić również do ich ponownego skolonizowania skóry. Bardzo istotnym elementem w terapii jest systematyczność stosowania odpowiednich preparatów, dzięki której leczenie ma szansę przebiegać znacznie łatwiej.

Przykłady przed leczeniem

       

 

Poniżej zdjęcia po leczeniu

   

 

PRZED                                                    W TRAKCIE                                     PO

     

 

LECZENIE DEMODEX NA ŚWIECIE – POLSKA. Tradycyjny model leczenia pacjentów przez lekarzy nie rożni się w zasadzie od tego, który stosuje się w leczeniu innych schorzeń skórnych. Do terapii wprowadza się m.in. preparaty antyświerzbowe, tetracyklinę, antybiotyki i kortykosteroidy. Włączanie do leczenia preparatów sterydowych o działaniu immunosupresyjnym jest zupełnie nietrafione i może nieść ze sobą poważne konsekwencje. Każdy dodatkowy czynnik powodujący obniżenie odporności skóry, zwiększa skalę problemu i naraża pacjenta na dodatkowe powikłania. Stosowanie preparatów sterydowych przez długi czas doprowadzić może również do powstania posterydowego zapalenia skory, które niestety ma poważny przebieg i wymaga długiego oraz żmudnego leczenia. Błędne jest również stosowanie doustnych antybiotyków (jako głównego środka) w celu eliminacji tego roztocza. Nużeniec nie jest bakterią i dlatego jest odporny na ich działanie. Jedynie podawanie Metronidazolu, jako środka pomocniczego ma korzystny wpływ na terapię, gdyż pomaga zwalczać dodatkowe infekcje bakteryjne powstałe na skutek działania nużeńca, co ma zbawienny wpływ na kondycję skóry.

Istnieje kilka związków chemicznych, które stanowią truciznę dla nużeńca i są stosowane w leczeniu demodeciodozy. Należy do nich m.in. siarka i rtęć. Oczywiście preparaty z zawartością tlenku siarki są dużo bezpieczniejsze, niż te z zawartością rtęci, gdyż nie mają aż tak silnego i degradacyjnego wpływu na skórę. Preparaty wspomagające leczenie demodex mogą zawierać pomocniczo: olejek z drzewa herbacianego, miętę pieprzową lub specjalnie dobrane zioła, które będą stanowić mieszankę trująca dla nużeńca.

 

LECZENIE DEMODEX NA ŚWIECIE – AZJA. Na rynku Europejskim próżno szukać pomocy, natomiast rynek azjatycki, a dokładnie chiński, posiada bogatą ofertę produktów dla osób dotkniętych tym problemem. Istnieją mniej i bardziej skuteczne preparaty. Do wysoce skutecznych środków leczących nużeńca, czy trądzik należy m.in. krem XFML (Xin Fumanling Creme), laureat wielu prestiżowych nagród, chociażby 14th Salon International Annual Invention Award in Geneva. Produkt ten jest owocem kilkudziesięcioletniej pracy międzynarodowej sławy chińskiego lekarza – naukowca Dr Qu Kui Zun. Jakość produktów XFML potwierdzona jest międzynarodowym certyfikatem jakości GMP. Krem XFML chroniony jest patentem. Jest to jedyny i niepowtarzalny preparat o niesamowitej skuteczności w leczeniu zmian skórnych spowodowanych nużeńcem, a także w leczeniu trądziku różowatego.

 

Pozostałe kosmetyki lecznicze dostępne na naszej stronie stanowią świetne uzupełnienie w terapii i również cieszą się bardzo dużą skutecznością. Kremy te odniosły wielki sukces w Chinach i stają się coraz bardziej popularne w innych krajach świata. Teraz dzięki naszemu serwisowi są również dostępne w Europie.

 

Ważna informacja!
Podczas terapii należy zaniechać spożywania alkoholu, potraw ostrych, tłustych i pikantnych. Ma to bardzo istotny wpływ na stan skóry oraz przebieg leczenia.

 

PROFILAKTYKA

Profilaktyka zdrowotna, to działania, które maja na celu ochronę przed chorobą lub jej nawrotom. Profilaktyka stanowi pewien element leczenia którego jednym z aspektów jest kontrolowanie czynników ryzyka. Chodzi tu o zapobieganie sytuacjom, które narażają nas na pośrednie lub bezpośrednie ryzyko osłabienia lub utraty zdrowia. Bardzo ważnym elementem w profilaktyce jest utrzymanie higieny osobistej na wysokim poziomie. Dotyczy to zwłaszcza osób, które niedawno zakończyły terapię lub tych, które cierpią na choroby osłabiające system immunologiczny, ponieważ brak utrzymania odpowiedniej higieny zwiększa ryzyko ponownego zachorowania. Osoby takie powinny zwrócić szczególną uwagę na przedmioty higieny osobistej, które to powinny znajdować się w czystych miejscach i nie mieć ze sobą bezpośredniego kontaktu. Nie powinno się korzystać ze wspólnych kosmetyków do makijażu, przyrządów do depilacji włosów oraz innych rzeczy osobistego użytku. Należy mieć świadomość, że w miejscach takich, jak gabinety kosmetyczne czy solaria również jesteśmy narażeni na kontakt z bakteriami, czy roztoczami.